W środę 9 listopada 2022 przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Miłakowie odbyło się uroczyste odsłonięcie Masztu z flagą Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczynając obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Miłakowo. Patriotyczna inicjatywa, zrealizowana została w ramach projektu „Pod Biało-Czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Podniesienia flagi państwowej dokonał poczet flagowy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Miłakowie. Uroczystość odbyła się przy dźwiękach hymnu państwowego w obecności znamienitych gości: Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, Radnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego Grzegorza Kierozalskiego, Radnych Powiatu Ostródzkiego Alicji Tomasz i Zbigniewa Zabłockiego, Proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie o. Sylwestra Brzezińskiego, Radnych Rady Miejskiej w Miłakowie, przedstawicieli jednostek organizacyjnych Gminy Miłakowo, przedszkolaków, uczniów i nauczycieli oraz społeczności lokalnej.

 

Zaproszeni goście oraz uczniowie utworzyli  "Żywą flagę" z trzymanych nad sobą białych i czerwonych kartek.

W asyście kilkudziesięciometrowej flagi niesionej dzielnie przez uczniów Szkoły Podstawowej ZSP w Miłakowie przemaszerowaliśmy przebudowaną ulicą Okrężną, gdzie nastąpiło oficjalne zakończenie inwestycji.

Uroczystości zakończyły się częścią artystyczną pod nazwą „Ścieżkami wolności” w Miłakowskim Domu Kultury uświetnioną występami pięciu grup przedszkolnych. Wszystkie występy chwytały za serce.

Projekt „Pod Biało-Czerwoną” zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Dzięki pozyskaniu środków z budżetu państwa w wysokości 8.000 zł na budowę masztu oraz flagę mogliśmy również godnie upamiętnić zwycięstwo wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Ten dzień zapisze się w historii jako jeden z ważniejszych i zostanie na długo w naszej pamięci.

Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w naszej małej Ojczyźnie!

Informacja o wykorzystaniu plików cookies

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.